Človek by mal spoznať nielen manžela, ale aj samého seba

Autor: Eva Bartošová | 27.6.2012 o 14:09 | (upravené 27.6.2012 o 14:45) Karma článku: 1,86 | Prečítané:  248x

Človek by ma spoznať nielen manžela, partnera, ale najprv alebo aj samého seba. Veľa sa písava o manželstve a randení. Veľká chyba je, že sa nehovorí o tom, že človek by mal spoznať a budovať najprv samého seba a začať od seba, aby dokázal zvážiť, kto je pre neho vhodný. Mal by sa vedieť kontrolovať, lebo niekedy môže odhaliť závažné veci, ktoré by mu mali na partnerovi, budúcom manželovi vadiť.

Človek by mal spoznať nielen manžela, ale aj samého seba alebo o randení

 

Človek by ma spoznať nielen manžela, partnera, ale najprv alebo aj samého seba. Veľa sa písava o manželstve a randení. Veľká chyba je, že sa nehovorí o tom, že človek by mal spoznať a budovať najprv samého seba a začať od seba, aby dokázal zvážiť, kto je pre neho vhodný. Mal by sa vedieť kontrolovať, lebo niekedy môže odhaliť závažné veci, ktoré by mu mali na partnerovi, budúcom manželovi vadiť.

Spoznať samého seba je niekedy ťažké a chce to trošku praxe. Chce to trošku spoznávania ľudí a treba sa s nimi stretnúť a hodnotiť a preto sa vyhnúť hneď rýchlemu sobášu. Aby človek bol triezvy, preto sa má vyhnúť vážnejším úkonom s niekym, koho nepozná, lebo zo začiatku sa niekomu dobre pretvaruje a po čase sa prezradí niečo, čo by mohlo človeku vadiť.

Mám aj názor, že príliš mladý človek nevie triezvo rozpoznať svoj vlastný vkus a vedieť aký typ človeka je ten jeho a ten jeho človek. Lebo zo začiatku niekto môže byť obalamutený a omámený, ale až neskôr sa môže spamätať. Preto chce trošku praxe a to si treba priznať a neponáhľať sa spoznať nielen partnera, ale samého seba.

A netreba sa preto ponáhľať, lebo my nepoznáme sami seba a nevieme, čo očakávame a čo  nám vadí. Preto je veľa rozvodov, že mladí ľudia o sebe nevedia, čo im bude a nebude imponovať neskôr, keď zistia, že to nie je ich typ. Preto je dobré nájsť si pre seba toho pekného človeka a dať pozor, či je to pekný človek pre vás. A musí človek, ktorý chce byť šťastný spoznať samého seba, aký človek je ten pre neho, nielen toho partnera.

A stane sa v živote, že žena čaká manžela, kým príde z väzenia a miluje ho alebo žije s ním na silu. Stane sa, že morálne nie je na tom dobre, ale jej sa páči a miluje ho za iné veci a chápe ho aj keď je zlý. Možno na tom by sa malo stavať aj na vkuse, nielen a charaktere. Určite na oboch a keď príde láska a skúmate ju roky, môže sa stať, že je ťažšie vytriezvieť a nájdete to, že budete odpúšťať.

Určite je zložité sa niekomu starať do života a každý človek je iný. Sám si musí rozhodovať, ale chcela som len povedať mladým ľuďom, aby nepočúvali ľudí, ktorí im budú zakazovať chodiť spoznávať sa a nie hneď zasa viazať niečím s neznámym človekom, nepočúvajte zákazy a pohŕdania randením. Randenie je na spoznanie samého seba a je sväté. Kto nechodí na rande a neposudzuje vzhľad a váži si toho, kto ho balí robí chybu, rovnako ako ten kto si ctí len charakter. Veľa ľudí ma charakter, ale nemusí sa vám páčiť. To je ako ísť s každým.

Charakter ako hodnota ja dobrá vec, ale je sčasti zároveň vec, ktorá vás môže zviesť k tomu, že si zoberiete niekoho, kto je pre vás škaredý a celý život trpíte, nie ste šťastný. Preto treba skúmať aj charakter, ale nielen charakter toho človeka, či sa k vám hodí, ale treba spoznať aj samého seba, svoj vkus a nevážiť si len charakter, ale vážiť si aj to, či sa vám ten človek páči. A určite mladí ľudia sami o sebe nevedia ako sa im ten vkus mení a majú ho nevyhranení, sú plní hormónov a nadšenia a neskôr môžu ľutovať. Preto sobáše ľudí, ktorí sa zoberú v príliš mladom veku sú nešťastné alebo dopadnú rozvodom a to sa učí v školách, že príliš mladí ľudia sa často rozvedú, lebo sa zmenia. Nie je to len zmenou, je to tým, že nepoznali sami seba, nemali dostatok skúseností v tom, kto sa im bude páčiť a keď sú mladí, nevyznajú sa sami v sebe a svojom vkuse, preto nie sú neskôr šťastní.

Preto sa neponáhľajte so sobášmi a ani s viazaním sa niečím vážnejším. Buďte trošku triezvi a dlhší čas skúmajte, či ste len chvíľkovo zamilovaní, alebo je ten človek aj podľa vášho vkusu čo do vzhľadu a charakteru. A aj či je to láska.

Manželstvo a láska sú pekné a zamilovanosť je pekná, ale nedajte sa zlákať do sobáša bez toho, aby ste si neoverili, či sa vám ten človek páči naozaj a či sa vám bude páčiť o rok, dva, či päť. Človek by mal spoznať nielen svoje nároky, ale aj svoj vkus a či ten človek nadáva, pije a či mu to nebude vadiť o niekoľko rokov. A to sa skúma dlhšiu dobu, či človeku nevadí ako ten jeho partner vyzerá a to sa dá skúmať bez viazania sa vážnejšími vecami, ktorý keby vedeli ľudia už len z medicínskeho hľadiska, nielen hľadiska viery čo narobí, tak by sa mnohí čudovali, prečo majú rakoviny, a koľko ľudí ich má, prečo majú psychické choroby a prevrátený život a prečo páchajú samovraždy a ich nič nebaví.

Preto žite krásny život a nájdite si krásneho človeka pre vás. Nezvádzajte ženy zbytočne skoro, najprv zistite, či by vás chceli aj o rok a preto sa neponáhľajte. Mladý človek by mal spoznať samého seba a treba chápať, že nie je tragédia sa rozísť a treba rátať aj s rozchodmi a sa na ne dokonca pripraviť a pripraviť na ne samého seba. A vedieť sa rozhodovať podľa svojho šťastia a to človek dosiahne spoznaním nielen partnera, ktorému niečo môžeme aj odpustiť, ale spoznaním samého seba. Lebo váš partner môže byť hoci ideálny, ale nemusí to byť ten, ktorého vy chcete. Veľa ľudí je ideálnych, ale to nemusí byť ten, ktorý sa vám bude stále páčiť a preto pozor na vzhľad a verte, že nie je nikto škaredý, ale nie je pre vás pekný, je pekný pre druhého. Toto je určite zdravý pohľad na to ako sa nerozviesť.

A tu pomôže láska na prvý pohľad. Na prvý pohľad spoznáte, že ten človek sa vám nepáči. Nie vždy toto je pravidlo. Ale len viete o niekom, že nie je to váš netyp a nie je pre vás škaredý, nemusí to byť láska na prvý pohľad a aj tu sa dá chápať toto ako predpoklad, že to môže byť v poriadku. Ale nie, keď si na prvý krát myslíte, že ten človek je odporný a potom sa zamilujete, neskôr pravdepodobne vytriezviete a život s ním bude pre vás škaredý a nešťastný.

Po veľa ohováraniach a zhadzovaniach, ktoré nemajú žiadne opodstatnenie, môžem povedať, že zrovna ja som nechodievala na rande niak moc, alebo som tam prípadne nevyvádzala ako iní, čo to zhadzujú a ohovárajú, ktorí si domýšľajú sami podľa seba a seba opisujú a neboli pri tom čo opisujú čo nie je pravda z ich úst. Ale mala som spoznať samu seba a napríklad písaním listov, randením a tak som spoznala, čo by mi na kom vadilo a aké sú moje hranice toho, čo od niekoho očakávam. A tak každý má pre seba toho krásneho a nemá dbať len o charakter a peniaze, ale má dbať aj na vkus. A ísť na rande nie je hanba, ja som sa tam vlastne iba s niekym rozprávala a ako by som ho spoznala, keby som sa s ním nerozprávala a tak nie je každý zdravý človek, čo kazí ľuďom chuť ísť na rande. Treba na neho ísť a múdro niekoho spoznať, ale sa neponáhľať.

A možno to majú muži ľahšie, možno nie, ale aspoň niektoré ženy by si mali dávať pozor na pijanov, nadávačov a na vkus. Ženy sú krásne a väčšina z nich je krásna, tak muž ju nájde snáď ľahšie, ale má svoj vkus aj ten, ale chlapi krásni nie sú a fakt nie sú, možno pre každú, ktorá je šťastná, veľmi šťastná, je krásny ten jej. A keď sa už človek rozhodne, mal by pri ňom vydržať, nech sa rozhodne tak, aby pri ňom aj vydržať vedel. A pri tom svojom nech vydrží ľahko, nech ho ľúbi, nech ho miluje, nech sa mu ten človek páči nielen charakterom, ale aj vizážou. A niekto sa rozhoduje podľa hobby a môže ho to zviesť ako som si pozerala zoznamky, niekto podľa iným merítok, ale keby si niekto našiel takého čo sa mu veľmi páči a je do neho zamilovaný, tak by nemusel hľadať ďalších, cudzoložiť a rozvádzať sa. Preto je dobré sa neponáhľať a spoznať samého seba v tejto veci, aký máme vlastne vkus, a verte, že tínedžeri aj keby mali osemnásť, nestretli veľa krát dostatočný počet ľudí a preto sa nemajú ponáhľať do vážnejších vecí a možno toho svojho stretnú o desať rokov neskôr, možno o rok a keby si zobrali niekoho iného, by sa museli rozviesť a aj bez toho a to ľutovať. Tínedžeri nepoznajú nielen veľa ľudí, nestretli toho svojho, ale ani svoj vlastný vkus a sami seba v týchto veciach. Ešte nie sú veľa krát zrelí na to, aby uzatvorili šťastné manželstvo a aby si vybrali človeka, ktorý sa im bude páčiť v budúcnosti. Nemajú na to zrelý vkus, sú príliš mladí a nevedia to o sebe, mali by si toto priznať a vedieť spoznať viac ľudí. Keď ho nestretli, nemali by sa nechať balamutiť splašenými hormónmi bez ohľadu na vkus.

A tak verím, že niektorí ľudia, čo robia do náboženstva, práveže oni by mali chodiť na rande príkladom a byť fér play a pravdovravní a spoznávať sami seba a svoj vkus a umožniť svojej láske, aby spoznala ona ich. Preto treba spolu hovoriť a vedieť povedať randeniu nie, a vedieť povedať randeniu áno. A vedieť hneď poslať preč človeka, ktorý sa vám nepáči, aby ste boli šťastní a mali čas a priestor a čistotu pre toho, ktorý sa vám páči, s ktorým budete šťastní. A možno ste ho nestretli a stretnete neskôr, tak si ho vymodlujte a povedzte tomu, kto sa vám nepáči pravdu a rozíďte sa ak vám vadí vo vkuse, tomu, komu to vadí. A nie je ľahké sa niekedy rozísť keď už je to zlé a preto sa nezaväzujte príliš a majte čas okolo seba trebárs len chodiť a poslať si list, ružu alebo darček. Zistite si, či sa tomu človeku aj páčite, nebaľte niekoho, kto nepozná sám seba, príliš mladého človeka. A človek, ktorý je mladý ešte veľa nezažil, nemáte niekedy na ňom čo spoznať. A tak si vážte randenie, ale neponáhľajte sa do neho so škaredým človekom, ale s pekným a neponáhľajte sa, neskôr môžete zistiť, že sa vám už nepáči. Pokojne sa s ním rozíďte v takom prípade, lebo s ním by ste neboli šťastní. A tak máte voľnosť, spoznajte aj sami seba v tejto veci. A tak bez randenia toho človeka nespoznáte, bez napr. rozprávania a nespoznáte dostatočne sami seba, aby ste sa s ním zosobášili. Ide o spoznanie samých seba v tejto veci. Treba neísť na rande, len aby človek išiel na rande, ale radšej počkať toho, kto sa vám páči. Treba však mať aspoň niaky odhad, korešpondenciu ak ide o neznámeho človeka a dbať o svoju bezpečnosť, hlavne pri internete, a dbať o čas, na spoznanie samého seba. A čo som si aj vypočula náhodne inú ženu, čítala články, tak treba dbať aj o bezpečnosť najmä mladých ľudí a vedieť sa stretnúť vonku práveže, písať si, aby ste tam mali svedkov pre prípad únosu, znásilnenia...

A tak sa neponáhľajte so sobášmi, zažite romantiku, dávajte si darčeky, píšte si a keď bude treba sa aj rozíďte. Ja sama nemám rada ísť na rande s niekym, kto mi ani nenapísal o sebe základné veci. A možno to dopadne raz s tým pekným u vás tak ako na tomto obrázku, ktorý sa mi veľmi páči a ktorý mám odložený, že snáď takého podobného by som si mala zobrať, kedže aj to dievča na ňom sa podobá na mňa. A toto píšem pri všetkej svätosti a poznaní viery, pri tom ako som jeden z najslušnejších ľudí vôbec práveže a neprevrátených. Spoznanie samého seba je vlastne jogínska záležitosť, ale je to veľmi dobrá rada.

 

Oznamenie11.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?