Západ slnka, joga a meditácia, jednoducho relax

Autor: Eva Bartošová | 21.6.2012 o 13:32 | (upravené 21.6.2012 o 14:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  144x

Západ slnka, joga a meditácia, jednoducho relax, ktorý každý potrebuje a nie každý sa mu venuje. Niekto zabúda na seba, pracujúc a potom to má následky na jeho zdravie, iný má druh práce a nevidí západ slnka a neoddychuje vôbec tak, aby bol zdravý, ale spôsobmi, ktoré všetko zhoršia. Veľa ľudí nebýva vonku pri západe slnka, idú domov, avšak veľa ľudí a väčšina fotí západ slnka, miluje ho. Snáď je dobré striedať chodenie dovnútra pri západe slnka, ale aj meditáciu nad ním po vykonanej celodennej práci a ísť na prechádzku po sedavej práci a večer, keď nie je také horúce počasie si oddýchnuť.

Západ slnka, joga a meditácia, jednoducho relax

 

Západ slnka, joga a meditácia, jednoducho relax, ktorý každý potrebuje a nie každý sa mu venuje. Niekto zabúda na seba, pracujúc a potom to má následky na jeho zdravie, iný má druh práce a nevidí západ slnka a neoddychuje vôbec tak, aby bol zdravý, ale spôsobmi, ktoré všetko zhoršia. Veľa ľudí nebýva vonku pri západe slnka, idú domov, avšak veľa ľudí a väčšina fotí západ slnka, miluje ho. Snáď je dobré striedať chodenie dovnútra pri západe slnka, ale aj meditáciu nad ním po vykonanej celodennej práci a ísť na prechádzku po sedavej práci a večer, keď nie je také horúce počasie si oddýchnuť.

Západ slnka je ospevovaný romantickými umelcami, stvárňovaný, fotený, opisovaný. Veľa ľudí si ho chce vychutnať pri mori, na horách. Ako súčasť jogínskeho života je dobré chodievať pozerať na západ slnka a dlho zotrvávať a pozerať hoci nielen do slnka, ale na obzor, nad krajinu, hory, terén, lúky či mestá. Pozerať a odhadnúť budúce počasie, ale aj pozerať na farby oblohy a veľmi dlho takto zotrvávať. Toto môže pomôcť cvičiť duchovnú jogu a vedieť sa sústrediť potom oddýchnutý a aj počas na modlitbu a po meditácii na prácu. Pozerať dlho na západ slnka a ponoriť sa do ticha a dosiahnuť tak v sebe pokoj od práce nám umožní robiť ďalšiu prácu viac úspešne ako keby sme nedosiahli tento pokoj a kľudný večer.

Toto je zdravé aj preto, že človek si posedí na nejakom bezpečnom a pohodlnom mieste, napríklad na lavičke a kým tam príde tak chodí a má kondičku na chodenie. Lebo veľmi veľa chorôb sa dostáva z nedostatku športu. Touto meditáciou sa taktiež sústreďuje na niečo iné ako riešiť pauzy jedlom a dostáva sa tým na určitú úroveň a hodnoty, hoci je to len jednoduchý relax.

Veľa ľudí sa dá naháňať za peniazmi v živote a neuvedomovať si hodnoty a kvalitu svojho života a práve takéto skľudnenie a zamyslenie sa, vedie k správnym krokom a výberom. Nie je dobré ťažko pracovať, študovať, či robiť stále niečo za peniaze a nemať čas si oddýchnuť ani chvíľu a o to ide niekedy ľuďom, čo riešia veci alkoholom, drogami, zlozvykmi a zlou spoločnosťou, inými zlými vlastnosťami namiesto meditácie. Toto sa potom objaví na ich zdraví a dokonca Psychiatri ich pošlú na meditácie. Tak preto je dobré sa vyhnúť a vedome sa vyhnúť nesprávnym rozhodnutiam, výberom a radšej pokojne premýšľať ako ísť do reťazcov, z ktorých niektorí ľudia majú nešťastie, úrazy a smrť.

Joga ako taká je prevencia pred úrazmi. Psychika človeka je po joge oddýchnutá a schopná vyhnúť sa pracovným úrazom, vôbec úrazom, nehodám a chybám. Joga pred sedením a sedavou prácou a zamestnaním môže pomôcť nemať bolesti chrbta, to isté prechádzka a meditácia po takejto práci nám vráti chrbát do dobrej kondície a ju udrží a aj svaly v kondícii vôbec chodiť. Nie každý človek je schopný chodiť a športovať a takýto cieľ, spojený s meditáciou, relaxom nám pomôže vyhnúť sa veľmi veľa chorobám. Takmer všetky choroby sú spôsobené aj nedostatkom pohybu. Joga je teda zdravý uvedomelý životný štýl a pokoj mysle, fyzická kondícia. Aj pred akýmkoľvek športom je dobré si rozhýbať telo a zahriať, a je dobré ráno si zacvičiť a večer ísť meditovať a medzi týmito dvoma pracovať. Čudujem sa ako málo ľudí chodieva po vonku, aj cez víkend, sú unavení a majú zlý životný štýl, preto ochorejú na rôzne choroby a stučnejú a určite sa nepáčia sebe a iným.

Pri západe slnka je dobré pozerať na farby oblohy, nie na slnko priamo, nie do slnka, ale na farby aké robí slnko. Prísť na toto miesto pešo, na bicykli, tak, aby sme mali športovú kondíciu. Športová kondícia sa dá takmer úplne stratiť a dá sa získať. Po jej získaní a udržiavaní nerobí človeku za ťažko ani denne veľa športovať, chodiť, plávať, bicyklovať a mnohé iné. Každý si má nájsť svoj šport a niekedy nie je dobré miešať chôdzu s bicyklom, lebo človek zlenivie.

Ďalšou takouto meditáciou je voda, rybník, priehrada. Chodiť pozerať na vodu ako rybár, na západ slnka pri vode v akomkoľvek počasí a ročnom období tiež pomáha oddychovať a pomaly premýšľať nad svojou prácou, životom, oddýchnuť si a potom lepšie pracovať bez veľa chýb a úrazov. Toto sa teraz v letnom období dá ľahšie dosiahnuť a je to dobrý životný štýl. Keď človek ochorie, presne toto by mu odporúčal lekár a už je neskoro, preto je dobré si to uvedomiť a športovať, prísť na to miesto kde človek môže meditovať a nie naháňať sa vo viacerých prácach alebo robiť ju zle. Takto človek sa zlepšuje a robí všetko lepšie a lepšie. Aj zviera, stroj keď si neoddýchne začne sa kaziť a robiť chyby a môže skolabovať. A nieto ešte človek, ktorý nie je stroj, ktorý potrebuje pokoj, Boha a čas na premýšľanie, na ktoré dostal mozog a srdce. Človek nie je stroj, aby si nevedel uvedomiť, že na všetko potrebuje svoj čas a že škodí aj príliš veľa práce aj málo práce na strane druhej a mal by si uvedomiť skôr ako dostane choroby, že nemusí ich dostať aspoň toľko, keď má dedičné dispozície, prípadne žiadne, ak bude oddychovať a meditovať a jeho život nebude ako kamikadze. Taktiež aj názory a psychika a výber hodnôt a všetko by mal robiť správnejšie ako bez meditácie a bez spomalenia v rozmýšľaní a nematia čas na rozmýšľanie.

Jednoduché, príďte takmer denne po práci na nejaké miesto a pozerajte na vodu a obzor dlhý čas. Nemíňate čas, váš život budete žiť efektívnejšie a odkedy som toto začala robiť ja, že som dala čas Bohu a meditácii, začala som práveže žiť zhustený život, život niekoľkonásobne bohatší a plný informácií a zážitkov. Začala som mať na takýto život kapacitu a zažijem potom niekoľkonásobne viac ako predtým. A dám miesto meditácii, kde je všetko spomalené, ale môj život a seba si skontrolujem a premyslím a to je jeden z hlavných cieľov jogy. Túto istú meditáciu môžeme robiť cez deň, stačí slnko, príroda, voda, dovolenka, výlet, budovy, hrady, mestá alebo hory. Kdekoľvek sa nachádzate, všimnite si čo je tam krásne a čo tam je vôbec, neponáhľajte sa. Jogínsky výsledok je, že sa niekedy aspoň neponáhľate a preto eliminujete úrazy, škody, chyby a choroby vo vašom živote.

V tomto horúcom počasí môžete cítiť vôňu ihličia, vidieť tiene stromov, kochať sa slnkom aj cez deň aj večer. Takto si oddýchnuť a pozorovať jednoduché veci v parku, na ihrisku, v lese, na záhrade, na dovolenke, pri vode a žiť život trošku pomalšie a si ho vychutnať a spoznávať aký je krásny. Pri takej jednoduchej meditácii, ktorú opakujte, sa vám podarí žiť lepší, kvalitnejší a krajší život a neísť do depresií, z ktorých sú choroby duševné, duchovné aj fyzické. Nerobiť chyby, ktoré budete celý život ľutovať vy, vaše okolie, deti, dokonca svet, napríklad pri teroristickom útoku alebo každý. Z človeka sa stáva slušnejší človek, kľudnejší a má byť prečo, lebo jeho fyzická, duchovná, duševná kondícia sa udržuje.

A zrovna toto je primárne z náboženstva, z ktorého krajiny pochádzajú rómovia. A k nim čítajte budúci blog, o mojom krste. Z náboženstiev, ktoré toleruje ako v poriadku katolícka cirkev podľa katechizmus.sk. Z jogy, ktorá je opisovaná v medicíne, v každom popise kadždej choroby nájdete, že choroby sú z nedostatku pohybu, stresu a podobne. Aj následky, ktoré sú v tom, že sa ponáhľajú ľudia a nerozlíšia dobré a zlé. Medicína, ktorá v časti rehabilitácie používa jogínske rozcvičovanie, hoci o tom sama nemusí vedieť, lebo je to človeku vlastné a jasné. Psychiatria, ktorá používa meditáciu, jogu, zvuky, farby, vône, prácu, umenie. A tomu sa dá včas vyhnúť a napraviť si život a nežiť ho zle, ale smerovať k zlepšeniu.

 

jogaameditaciasm.JPG

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?